Ondřej Šams

Nejen o extrémech v práci

Zdravím moji úzkou skupinu odběratelů.

Chtěl bych vás nejprve poprosit o pomoc s šířením tohoto newsletteru i článků na blogu. Určitě každý máte ve svém okolí někoho, komu by mohly články pomoci. Byl bych moc rád, kdyby se nám podařilo vytvořit komunitu lidí, která se vzájemně táhne a podporuje v naplňování potenciálu. Věřím, že moje příspěvky budou nápomocné.

Pokud chcete kamarádům blog doporučit, nejlepší cestou je jejich přihlášení se k emailového odběru na: https://ondrejsams.cz/newsletter. Díky tomu jim na email budou chodit jak nově zveřejněné články, tak i pravidelné newslettery.

To mi připomíná, že si můžete přečíst nový článek – Práce z domova – jak efektivně uzpůsobit pracovní prostředí. Je to první ze  série, kde se chci věnovat tomu, jak co nejefektivněji pracovat z domova. Myslím, že je toto téma hodně aktuální. Doufám, že vám i vašim blízkým některé tipy pomůžou.

Teď již k 1-2-1 Newsletteru:

1 MYŠLENKA ODE MĚ

Současná situace podporuje zajímavý jev – žene práci do extrémů. Na jedné straně do extrému workoholismu a na straně druhé do nezřízeného „lehára“ a nicnedělání. Všiml jsem si toho jak u sebe, tak u druhých. Někdo se přepracovává a jiný zase nepracuje vůbec. Obě varianty však vytváří nepříjemný vnitřní tlak, který vede k fyzickému i psychickému vyčerpání. Pointou této myšlenky je výzva k hledání. Hledání rovnováhy – jak pracovat, abychom nepadali do extrému? Dobrým ukazatelem může být zamyslet se nad tzv. průměrnou prací. Pracovat vytrvale a konstantně ve stanovených zdravých mezích dokáže přinášet pozoruhodné výsledky. Zároveň se díky „průměrné práci“ můžeme vyvarovat zmíněných extrémů.

2 CITÁTY OD OSTATNÍCH

„Chudý není ten, kdo má málo, ale ten, kdo chce víc.“ – Seneca

„Kdo se domnívá, že jeho čas je vzácný, a proto ho nemůže ztrácet nasloucháním, ten nikdy nebude mít čas na Boha a na bratra, ale vždycky jenom pro sebe, pro vlastní slova a plány.“ – Dietrich Bonhoeffer

1 OTÁZKA PRO TENTO TÝDEN

Co dobrého si můžeš vzít z té nejnepříjemnější události, kterou právě teď v životě procházíš?

Přeji hezký týden

Ondra