Ondřej Šams

Jak udělat svět lepším místem k žití

Zdravím věrnou čtenářskou základnu.

1 MYŠLENKA ODE MĚ

Ze všeho nejdříve bych vám moc rád popřál všechno nejlepší do roku 2021! 

Rok 2020 každého z nás vyškolil v mnoha směrech. Díky tomu máme privilegium začít nový rok vyzbrojení (často těžce) nabytými zkušenostmi a větším poznáním o sobě samém. 

Nepochybuji nad tím, že každý z vás (ano i ty) má mnoho výjimečných talentů – talentů, které mají potenciál dělat svět lepším místem. Je dost možné, že se stejně jako já necítíte do nového roku dostatečně odpočatí, motivovaní nebo silní. Tak se ale cítí většina národa. Věřím však tomu, že jít do světa a svými schopnostmi sloužit je to nejlepší, co můžeme právě v této chvíli udělat. 

Buď můžeme nadávat na poměry kolem sebe a nebo se zvednout a něco dělat. Hodně věcí nemáme ve svých rukou. Jedno, ale máme: vědomé osobní rozhodnutí obětovat něco málo ze svého pohodlí a dle svého nejlepšího vědomí a svědomí dělat svět kolem sebe lepším místem.

Ať se vám daří!

 

2 CITÁTY OD OSTATNÍCH

„Naděje prostě není optimismus. Není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že něco má smysl – bez ohledu na to, jak to dopadne.“ – V. Havel

„To, čemu jsme si zvykli říkat hospodářská krize, je jiné jméno pro mravní bídu. Mravní bída je příčina, hospodářský úpadek následek.“ – T. Baťa

 

1 OTÁZKA PRO TENTO TÝDEN

Co mohu dělat, aby byl svět lepším místem k žití?

 

Přeji hezký týden!

Ondra