Ondřej Šams

O mně

Ahoj, jmenuji se

 

Psaní tohoto blogu se věnuji od jara 2020. Články reflektují mé zkušenosti a poznatky z oblasti osobního rozvoje, které jsem dlouhou dobu sdílel jen ústně s přáteli nebo vůbec ne. Uvědomil jsem si, že by bylo dobré pokusit se o ně podělit i veřejně a (jak doufám) přinášet inspiraci širokému publiku.

Snažím se o upřímnost, integritu a realistický pohled na věc. Nechci být jen dalším internetovým kazatelem souboru klišé, kterými se svět motivačních článků, videí a podcastů jen hemží. Témata článků vybírám pečlivě a jsou v podstatě (dle mého nejlepšího vědomí a svědomí) seznamem nejúčinnějších postupů, metod a myšlenek, které pozitivním směrem ovlivnily můj život.

Líbí se vám obsah, který tvořím?
Přihlaste se k odběru novinek:
Pečlivě rozmyšlený obsah. Žádný spam.

Jak přemýšlím

Člověka vidím jako bytost tvořenou fyzickou, duševní a duchovní stránkou. Můj pohled na problematiku se točí kolem celkového rozvoje schopností ve všech dimenzích (fyzično, duševno a duchovno).  Jsem přesvědčený, že jedině tak můžeme plně poznat, co to znamená být člověkem a postupně nacházet cestu, jak využívat svůj potenciál.

Jako křesťan se někdy dívám na různé věci jinak, než je obvyklé. Opěrným bodem mého života je Bůh, který je přítomný ve všem, co dělám. Dává smysl nejen mé existenci, ale i každé jednotlivé činnosti (třeba jako je psaní tohoto blogu).

Co mi dělá radost

  • Má úžasná žena
  • Sport, který bolídříve jsem na vrcholové úrovni vesloval, sport je stále jednou z mých nejoblíbenějších volnočasových aktivit
  • Smysluplná tvořivá práce
  • Čtení obohacujících knih, konzumace smysluplného obsahu
  • Výběrová káva
  • Sdílení myšlenek
  • Technologie
  • Příroda

Jak mě kontaktovat

Jako formu komunikace jsem zvolil klasický email. Elektronická pošta má svou výhodu v jejím důrazu na promyšlené vyjadřování. Díky tomu bude možné vést konstruktivní rozhovory.

„Less, but better.“

Pokud mě chceš kontaktovat, prosím rozmysli si nejdříve:

  1. Zda na otázku, kterou máš není již odpověď na mém blogu.
  2. Zda to není jen něco faktického, co lze nalézt za minutu na Googlu.

V případě, že věc, která ti leží na srdci nezapadá do žádné z uvedených kategorií, budu rád, když se mi ozveš na email: blog@ondrejsams.cz.