Ondřej Šams

KoronaChaos vs. KoronaŘád

1 MYŠLENKA ODE MĚ

Současná situace je plná neznámých. Nejistota a strach jde cítit na každém kroku. Mnoho médií se chopilo příležitosti své titulky (již předtím plné katastrofických scénářů) posunout na novou úroveň. Vládě se nedaří komunikovat a vysvětlovat své kroky s občany, což mezi lidmi vede k ještě větší nejistotě. Co bude dál? Svět se bude pravděpodobně propadat do ještě většího chaosu… A nebo ne?

Není jednoduché povznést se a strhnout ze sebe tuto pomyslnou deku strachu, stresu, nejistoty, obav, deziluze či hněvu. Situace kolem je závažná, avšak osobně považuji za větší hrozbu než pandemii COVID19 to, co se děje uvnitř naší populace. Naše hlavy i duše jsou pod palbou strachu a právě strach je úrodnou půdou chaosu a neřádu. Člověk, který se bojí, je člověk snáze manipulovatelný.

Díky Bohu však nejsme povinni utápět se v nejistotách. Můžeme se rozhodnout žít život v naději a vnášet do chaosu trochu toho řádu. Můžeme věřit v dobré konce a rozhojňovat kolem sebe radost, pokoj a lásku. Nejde však o slepé vyčkávání něčeho dobrého v budoucnu. Budoucnost se utváří přítomností a my máme jedinečné privilegium přiložit ruku k dílu. Každý z nás má talenty někde jinde a každý z nás může přispět k dobru ostatních jiným dílem. Až se o vás budou příště pokoušet chmury, zkuste se zamyslet, jak můžete místo prozkoumávání ještě větší tmy rozsvítit svou svíčku – své světlo.

2 CITÁTY OD OSTATNÍCH

„A tak zůstává víra, naděje, láska – ale největší z té trojice je láska.“ – Bible, 1. Korintským 13:13

„Láska si najde cestu, povinnost si najde výmluvy.“ – tento citát jsem slyšel od Pavla Plchota, můžete se ho zeptat odkud ho má třeba v komentářích na jeho super YouTubového kanálu

1 OTÁZKA PRO TENTO TÝDEN

Jak vytvořit prostor pro lidi kolem vás, kde bude převládat radost, jistota a pokoj?


Pokud vám tento newsletter přináší hodnotu, podělte se o něj prosím se svými blízkými. Pomáhá mi to vidět smysl v mém snažení.

Díky 🙂

Hezký týden

Ondra