Ondřej Šams

Nehledejte lehké cesty. Ty hledá tolik lidí, že se po nich nedá přijít nikam.

Inpirujte se

Tento týden jsem dokončil svá vysokoškolská studia, což obnášelo i obhájení mé diplomové práce. Ta se zabývala systémem řízení firmy Baťa před 2. světovou válkou.

TOP 1 kniha, která mě při studiu tohoto tématu oslovila byla bez debat Cesty k úspěchu, Trvalé hodnoty soustavy Baťa od prof. Milana Zeleného.

Dovolím si tvrdit, že každý, kdo se považuje alespoň trochu za vlastence a člověka, který chce svou prací pozitivně ovlivňovat okolí by si měl tuto knihu přečíst. Momentálně sehnatelná pouze z druhé ruky. Doporučuji! 10/10

„Ničeho jsem nenabyl lehce, každá věc mne stála nejtvrdší práci. Nehledejte lehké cesty. Ty hledá tolik lidí, že se po nich nedá přijít nikam.“ – Tomáš Baťa


Poslechněte si

Od vydání předešlého newsletteru vyšly dvě nové epizody podcastu Žít, nepřežívat:

  1. Epizoda, kde Pavel mluví o hledání příležitostí v krizích. Věděli jste třeba, že to samé slovo, které se v hebrejštině používá pro krizi se používá i pro porod? Věříme, že vám tato epizoda pomůže do současné krize přinést kapku naděje.
  2. Epizoda, kde vám povím, jak se mi (ne)daří bojovat se stěžováním si a negativismem. Přidám také 10 tipů, jak můžete na pracovišti zlepšit den svým kolegům i sobě. (Jedná se o epizodu kopírující můj poslední článek.)

Nalaďte si nás na Spotify | Apple | Google


Buďte fit

  • V úterý 8.2. nás čeká další společný on-line trénink na Zoomu. Připojte se a dejte svoje tělo do kupy. Bližší info a odkaz na Zoom na facebooku.
  • Od úterý 8.2. také začíná únorová výzva, která bude zaměřená na posilování CORE. To v překladu neznamená nic jiného než posílení těch svalů, které vám pomohou od bolesti zad. Trpíte těmito bolestmi? Určitě se přidejte! Informace o výzvě už brzy na našem facebooku.