Ondřej Šams

Vypadnout…

Zdravím věrnou čtenářskou základnu.

1 MYŠLENKA ODE MĚ

Náš život se v posledních měsících často odehrává jen na několika čtverečních metrech. Já doma studuji, pracuji, odpočívám, jím, spím… zkrátka skoro všechno. Možná máte ten luxus, že nebydlíte v garsonce, jsem si ale téměř jistý, že si život mezi čtyřmi stěnami většina z nás neužívá.

Co se týče prvních měsíců Covidu – ty pro mě jako introverta byly super. Byl jsem spokojeně zalezlý doma a nic mi nescházelo. Poslední dobou se to ale začalo měnit. I přes snahu každý den oživit a odlišit jej tak od předchozího, mě tento způsob fungování pomalu začal prohlubovat vrásky. Už mi nepomáhaly ani duševní vzpruhy jako běh do Prokopského údolí či procházka po okolí. Cítil jsem, že potřebuji vypadnout. A to hodně rychle a hodně daleko. Nakonec jsme o víkendu vyrazili do Krušných hor a strávili krásný čas v těsném pohraničí se sousedním Německem.

Byl to opravdu požehnaný den (Bůh asi viděl, že už nám z toho doma začíná hrabat) – žlutavé slunce osvěcovalo zasněžené planiny všude kolem. Vše se krásně třpytilo a my se se svobodou v srdci brodili téměř po kolena v čerstvém sněhu. Duševní detox. Doplnili jsme baterky a život byl rázem o poznání snesitelnější.

Pokud také nyní čelíte krizím, doporučuji na den vypadnout do prostředí, kde to vůbec neznáte. Uleví se vám.

zasněžená krajina

2 CITÁTY OD OSTATNÍCH

„Motivace často přichází až poté, co začnete. Nikoli předtím.“ – James Clear

„Bůh nás zve, abychom se podíleli na jeho díle. Když se na svoji práci budeme dívat jako na spolupráci s Bohem, stane se z ní výsada.“

1 OTÁZKA PRO TENTO TÝDEN

Tak kam vyrazíte?


Přeji hezký týden!

Ondra